Skip to Content

Podívejte Se Na Fibre Force Video!

You need to accept cookies to play this video

Fibre Force – Jak To Funguje?

Logo of ceresit pl fibre force technology in eglish for ceresit pl quartz primers

Fibre Force technologie je synergická kombinace minerálních a přírodních vláken použita v lepicích a vyztužovacích maltách Ceresit ETICS, která posiluje strukturu cementového základu. Stěrková malta je při působení za různých klimatických podmínek více flexibilní a méně citlivá na tepelné napětí.

Stěrková malta vyztužená touto unikátní kombinaci vláken je pevná a odolává i vysokému nárazu. Dodatečná 3D struktura vláken s matricí pomáha rozptylovat energii nárazu a redukovat počet mikrotrhlin. Vlákna zlepšují chování během procesu tuhnutí, kdy vlivem mechanického lepení může dojít ke vzniku mikrotrhlin

Ceresit Etics Stěrkové A Lepicí Malty S Technologií Fibre Force Poskytují:

Vlákna dodatečně zpevňují pevnou strukturou cementovou matrici. Díky jedinečné kombinaci je vysoce odolná a odolává nárazům. Vlákna vytvářejí rozptýlenou výztuž, které posiluje povrch stěrkové malty a dává její vrstvě dvojitou oporu – a to díky vláknům ve své struktuře a dokonale kompatibilní sítovině ze skelných vláken.

Vyztužená matrice malty, které je vystavená stresu v náročných povětrnostních podmínkách, je pružnější a méně citlivá na tepelné napětí. Speciální trojrozměrná matrice Fibre Force v kombinaci se síťovinou ze skelných vláken vytváří vzájemně propojenou a komplementární konfiguraci, která poskytuje vynikající flexibiltu a pružnost.

Dodatečné 3D struktura, kterou vlákna vytvářejí, pomáhá rozptylovat energii nárazu a snižovat počet mikrotrhlin. Díky své vynikající flexibilitě zabraňuje malta s technologií Fibre Force v kombinaci se síťovinou ze skelných vláken vytváření trhlin, mikrotrhlin a kompenzuje napětí způsobené vnějšími faktory (jako např. velká tepelná amplituda nad 90 °C). Vlákna zlepšují chování po vzniku trhlin mechanickým spojením mikroskopického materiálu a zabraňují dalšímu šíření trhlin. Proto můžeme stěrkovou maltu s technologií Fibre Force označit jako inovativní kompozitní materiál.

Díky snadnému míšení je dosaženo hladké homogenní hmoty s vysokou plasticitou. Retence vody je optimalizována, což umožňuje dokonalé ukládání síťoviny ze skelných vláken, její kompatibilitu s čerstvou maltovou vrstvou a díky prodloužené době použití čerstvé malty take její optimální čas zrání vrchní vrstvy. To je obzvláště důležité při práci na velkých fasádních plochách nebo při náročných teplotních a vlhkostních podmínkách.

Kromě toho je výztužná vrstva vyrobena z malty obsahující vlákna Fibre Force hladká a usnadňuje tak práci související s nátěrem nebo omítkou.

Flexibilní a nárazuvzdorná omítková malta s technologií Fibre Force umožňuje prodloužit životnost celého systému, což znamená odolnost vůči tepelnému namáhání, mechanickým nárazům a vlivům vlhkosti.

Stěrkové malty s technologií Fibre Force jsou taktéž odolné proti průniku vody a jsou paropropustné, Při dokončení zateplovacího systému se silikonovými omítkami CT 74, CT 75 Self Clean nebo silikátovo-silikonovými omítkami CT 174, CT 175 Aquastatic, obohacené o technologii Double Dry (hydrofóbní, velmi nízká nasákavost a vysoká paropropustnost) je docíleno posilnění jeho technických a užitkových hodnot.

Synergie mezi nízko nasákavými, vysoce paropropustnými a současně flexibilními omítkami a stěrkovými maltami s technologií Fibre Force, ve kterých fungují vlákna jako rozptýlená výztuž, vede k pružnějšímu systému odolnému vůči povětrnostním vlivům. V důsledku toho se stává ještě odolnějším proti vnějším faktorům, jakými jsou vysoké teploty nebo vlhkost, a má vliv na celkovou trvanlivost systému a jeho odolnost proti povětrnostním vlivům a nárazům. Další výhodou vysoké odolnosti systému proti tvorbě mikrotrhlin a namáhání pocházajícího z vysokých teplot, jsou rozšířené možnosti použití barev omítek.

Při standardních zateplovacích systémech se doporučuje použít omítky v barvách s hodnotou indexu světla HBW / LRV > 25 % - což jsou barvy v poměrně světlých odstínech. To je způsobeno tím, že absorbované sluneční záření přispívá k výskytu tepelných napětí. Je to fenomén, který způsobuje mikrotrhliny a někdy může způsobit až pád částí fasádního systému.

V systémech Ceresit Self Clean nebo Aquastatic s Fibre Force technologií stěrkové malty CT 85 nebo CT 190 a omítky s technologií Double Dry – silikonové omítky CT 74 a CT 75 alebo silikátovo-silikonové omítky CT 174 a CT 175 – mohou jít s výběrem barevného odstínu dál a vybrat si odstín tmavší s HBW / LRV = 18% a více.

Jedinečná Kombinace Vláken, Která Zastavují Mikrotrhliny Ve Stěrkové Maltě

Rozptýlená vlákna jsou dobře ukotvena v cementové matrici malty a jsou navržena tak, aby potlačila šíření trhlin a přenášení některých vnitřních sil po přetržení. Tam, kde vlákno zachytává trhlinu, zabezpečuje integritu systému.

cz ceresit fibre force etics rys pekniecia

Přehled Produktů

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/fasady/produkt#/ceresit-ct-85/SAP_0201IAC014M9/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 85
  Lepicí a stěrková malta pro lepení a zhotovení výztužné vrstvy z EPS, XPS v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/fasady/produkt#/ceresit-ct-190/SAP_0201IAC014F9/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 190
  Lepicí a stěrková malta pro lepení desek z minerální vlny a následné zhotovení vrstev vyztužených armovací sítí v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/fasady/produkt#/ceresit-ct-87/SAP_0201IAC014N2/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CT 87
  Bílá malta pro lepení desek z EPS nebo MV a následné zhotovení armovací vrstvy vyztužené síťovinou se skelným vláknem v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). 

Máte Dotaz?

Rádi vám zodpovíme jakýkoli dotaz ohledně našich produktů, kde koupit nebo jaké je správné řešení pro váš projekt.