Skip to Content

Obklady a dlažby

Koupelny a kuchyně

Je těžké představit si moderní koupelny, sprchy, prádelny nebo kuchyně bez keramických obkladů a dlažeb se skvostným designem a vynikající technologií povrchu. Keramické obklady a dlažby se často používají v místnostech nebo prostorách s vysokou úrovní vlhkosti, chemikáliemi a vysokou mírou oděru. Od dlažeb a obkladů se očekává, že přinesou trvalou krásu a dlouhou životnost. Při projektování detailů jsou důležité faktory, jako je napojení hydroizolace, překlenutí hran a správná volba spárovací hmoty a lepidla.

1. Krok

cz ceresit bathroom and kitchen step 1 preparation

Příprava podkladu

Je důležité zkontrolovat a připravit podklad, aby se zamezilo reklamacím a aby byl zaručený dlouhodobý výsledek. Povrch musí v podstatě splňovat tyto podmínky: musí být dostatečně nosný, suchý, rovný a zbavený prachu a mastnoty. Podrobnosti o celém postupu (měření vlhkosti, kontrola stavu podkladu, základní penetrační nátěr) naleznete v kapitole Příprava podkladu.

2. Krok

cz ceresit bathroom and kitchen step 2 waterproofing

Hydroizolace

Bylo by chybou domnívat se, že kompletně obložená stěna nebo dlažbou pokrytá podlaha je vodotěsná. Spoje umožňují pronikání vlhkosti a vody do podkladu, což způsobuje jeho dlouhodobé poškození. Některé plochy jsou přímo vystaveny styku s vodou; patří mezi ně stěny a podlahy sprch a jejich okolí a stejně tak prostory van a umyvadel. Tyto plochy musí být chráněny pomocí speciálních těsnicích vrstev pod obklady a dlažbou. Nejprve je třeba správné utěsnění povrchu, pak se klade dlažba – to je základní zásada, která platí pro všechny povrchy vystavené vlhkosti. Vynikajícím řešením je hydroizolační systém Ceresit, který se nanáší rychle a jednoduše.

3. Krok

cz ceresit bathroom and kitchen step 3 ceramic coatings and jointing

Lepení a spárování obkladů a dlažeb

Výběr vhodného lepidla závisí na druhu podkladu (podlahové vytápění) a do značné míry na tom, jaké obklady a dlažba se použijí: keramické, porcelánové, přírodní kámen nebo skleněná mozaika. Ceresit nabízí vhodné lepidlo na obklady a dlažby a širokou škálu barev spárovací hmoty na dotvoření moderní koupelny nebo kuchyně.

  • Systémová řešení
    Systémová řešení

    Profesionální know-how a informace na jednom místě – systémy Ceresit 

Máte Dotaz?

Rádi vám zodpovíme jakýkoli dotaz ohledně našich produktů, kde koupit nebo jaké je správné řešení pro váš projekt.