Skip to Content

Obklady a dlažby

Terasy, balkony a lodžie

Konstrukce balkonů a teras není věda, ale jako u mnoha jiných věcí se potíž ukrývá v detailech. Hotový výrobek vystavený živlům musí splňovat náročné konstrukční a fyzikální požadavky. Všechny chyby při projektování nebo chybné zpracování mohou mít přímé důsledky a vést k poškození konstrukce. Prvním krokem projektování musí být vždy podrobné seznámení se s typem konstrukce. Druhou otázkou je, jaké druhy materiálů by měly být použity. Ceresit podporuje plánování a realizaci vašeho projektu s dokonale sladěnými produkty: Náš systém zahrnuje celou řadu produktů odolných proti mrazu, vlhkosti a velkým výkyvům teplot – od produktů na přípravu podkladu a tvorbu hydroizolace až po výběr odpovídajících lepidel na obklady a dlažby a spárovacích hmot.

Pracovní Postup

1. Krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, surface preparation, size 1280x960

Příprava podkladu

Prvním krokem je odzkoušení a posouzení druhu a stavu podkladu. Voda musí mít možnost odtékat, proto je hlavním požadavkem navrhnout venkovní prostor obydlí s dlouhodobě účinným odvodňovacím systémem. Balkony a terasy se musí projektovat se sklonem nejméně 2 %.

2. Krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, waterproofing, size 1280x960

Hydroizolace

Aby bylo možné co nejlépe zachovat hodnotu a vyhnout se poškození konstrukce fyzikálními vlivy, musí být konstrukční řešení terasy a hydroizolace dokonale sladěny. Pokyny pro projektování a realizaci nezbytné hydroizolace pro terasy, balkony a lodžie jsou definovány v místních a evropských normách a standardech.

3. Krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, tiling, size 1280x960

Obklady a dlažby

Keramická dlažba a přírodní kámen se skvěle hodí jako vrchní vrstva na podlahu balkonů a teras. Pokud jsou odborně nainstalovány, mají dlouhou životnost. U venkovních prostor se lepidlo musí nanést na celou plochu strany dlažby a desky (stoprocentní pokrytí lepidlem). Pokud nejsou dlažby a desky zcela uložené do lepidla, vytvoří se dutiny, ve kterých se může hromadit voda. Vlhkost uvízlá v lepidle bude mít nakonec za následek různé problémy, od výkvětů ve spárách mezi dlažbami po poškození mrazem a následné odlepení se dlažby. Ceresit nabízí osvědčený systém pro obklady a dlažby určený pro balkony a terasy.

4. Krok

Ceresit Tiling Systems LP, Terraces, balconies and patios, grouting, size 1280x960

Spárování

Reakční pryskyřice se po smíchání nanáší přímo z míchací nádoby pomocí stěrky. Při použití na stěnách a podlahách se malta roztírá tvrdým gumovým hladítkem. Spárovací hmotu vtlačte do spár pomocí hladítka. Spáry musí být vyplněné tak, aby v nich nezůstaly dutiny a byly zarovnané s povrchem dlažby. Přebytečná spárovací hmota se pak odstraní z povrchu obkladu nebo dlažby hranou hladítka drženého pod 90° úhlem. Diagonálními tahy setřete z povrchu co nejvíce spárovací hmoty tak, abyste nevytáhli hmotu ze spár.

  • Systémová řešení
    Systémová řešení

    Profesionální know-how a informace na jednom místě – systémy Ceresit 

Máte Dotaz?

Rádi vám zodpovíme jakýkoli dotaz ohledně našich produktů, kde koupit nebo jaké je správné řešení pro váš projekt.