Skip to Content

Poznej Sílu Vláken!

Viditelná Vlákna Pro Pevnost A Flexibilitu

Podívejte Se Na Fibre Force Video!

You need to accept cookies to play this video

Oblasti Použití

Tiling HotSpot Fibre Force
cz ceresit cm 29 icon fast setting

rychlejší vytvrzení (pouze CM 17)

cz ceresit cm 17 stop dust icon tile on tile

obklad na obklad (CM 16 a CM 17)

cz ceresit icon heated floors

pro podlahová vytápění

cz ceresit icon large tiles 100

pro velké formáty

viditelná vlákna

cz ceresit icon balconies and patios

na balkony a terasy

cz ceresit icon critical

kritické podklady (terasy)

ceresit, fibre force, ff, etics, strong, flexibile

Fibre Force - Jak To Funguje?

Tato inovativní technologie založená na vláknech, poskytuje mimořádnou pevnost a flexibilitu. Polymery v lepidlech Ceresit na obklady a dlažby vytvářejí zpevněnou zónu, která upevňuje vazbu lepidla s dlaždicí nebo obkladem a pomáhá dlouhodobě udržovat polymerovou matrici.

Při instalaci obkladu nebo dlažby se pod dlaždicí či obkladem vytvoří díky tlaku, který je vyvíjen při přitlačení dlaždice nebo obkladu na požadované místo, tenká vrstva s jemnými částicemi pojiva, polymerními částicemi a nyní i s vlákny. Vlákna udržují stabilitu filmu v průběhu let, jelikož bez nich by se film po vyschnutí zmenšil a ztratil by svou sílu.

Díky novému řešení založenému na vláknech můžete dosáhnout dlouhodobého účinku i v těch nejnáročnějších a nejkritičtějších oblastech.

Po aplikaci lepidla na obklady a dlažbu mikrostruktura cementu pomalu vylučuje vodu, dokud nezůstane určitá zbytková vlhkost. Tento proces může trvat několik let. Toto neustálé smršťování vytváří napětí, které by v nejhorším případě mohlo způsobit odpadnutí dlaždice.

Polymery ve flexibilních lepidlech na obklady a dlažbu Ceresit posilují strukturu cementové matrice a garantují dobré chemické lepicí vlažnosti – dokonce i na kritických podkladech působí jako flexibilní pojivo mezi dlaždicí a pokladem

Ceresit vyvinul kompletní sortiment flexibilních lepidel na obklady a dlažby s technologií Fibre Force. Použití nových produktů s technologií Fibre Force Vám poskytne výhody jako je zvýšení síly, snížení absorpce vody, lepší prostorovou stabilitu a dlouhotrvající trvanlivost v průběhu let.

 • Vytváří zesílenou vrstvu mezi obkladem nebo dlaždicí a podkladem
 • Dlouhodobě zabrnuje rozpadnutí polymerové matrice

Přehled Produktů

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/obkladani/produkt#/ceresit-cm-14/SAP_0201SBC013T4/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 14
  Zlepšené cementové lepidlo vyztužené vlákny. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/obkladani/produkt#/ceresit-cm-16-pro/SAP_0201SBC013T8/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 16 PRO
  Flexibilní cementové lepidlo S1 s technologií AERO. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/obkladani/produkt#/ceresit-cm-17-white/SAP_0201SBC013W4/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 17 WHITE
  Bílé vysoceflexibilní cementové lepidlo S1 k lepení obkladů a dlažby. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/cz/cs/produktu/obkladani/produkt#/ceresit-cm-22/SAP_0201SBC013W5/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 22
  Vysoce flexibilní lepidlo pro lepení velkoformátových obkladů a dlažeb. 

Reference

Fibre Force craftsman craftsmen

“S lepidly s technologií Fibre Force obklady a dlažba drží bez ohledu na podklad.”

Roman, Česká republika

Fibre Force craftsman craftsmen

“Používám lepidla na obklady a dlažbu s technologií Fibre Force protože chci, aby má práce vydržela navěky.”

Dobor, Chortvatsko

Fibre Force craftsman craftsmen

“Vybral jsem si lepidla na obklady a dlažbu s technologií Fibre Force, protože jsou flexibilní a poskytují skvělý výsledek i v těch nejobtížnějších podmínkách.”

Jeromos, Maďarsko

Bezpečné Pro Vaše Zdraví

Vlákna používaná v celém sortimentu lepidel na obklady dlažbu Ceresit Flexible (CM 12 PLUS, CM 16, CM 17 a CM 22) splňují kritéria Poznámek Q a R (část 1.1.3, Příloha VI Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008). Tento druh vláken Evropskou komisí není klasifikován jako karcinogenní.

Používání vláken u lepidel na obklady dlažbu Ceresit Flexible neovlivňuje klasifikaci a značení těchto výrobků a nemění současné preventivní opatření či kontrolní mechanismy doporučené při jejich manipulaci a aplikaci.

Výše uvedená tvrzení jednoznačně potvrzují, že vlákna používaná u lepidel na obklady a dlažbu Ceresit Flexible jsou celkově neškodná při dodržování stejných bezpečnostních pokynů jako u výrobků bez vláken.

Co Je Ec1 Certifikát?

cz ceresit fibre force ec1

EMICODE je mezinárodně uznávaný kvalitativní standard pro produkty s nízkými emisemi. EC 1 PLUS znamená, že produkt má nejnižší možné emise. Čím nižší podíl emisí, tím méně kontaminované pracovní prostředí a ovzduší v uzavřených prostorách.

Máte Dotaz?

Rádi vám zodpovíme jakýkoli dotaz ohledně našich produktů, kde koupit nebo jaké je správné řešení pro váš projekt.