Senior club Residence Classis

Základní fakta

Objekt: Senior club Residence Classis, Průhonice, realizace obkladů a dlažeb v koupelnách, kuchyních, na balkonech a v hydromasážním a rehabilitačním centru
Materiály – obklady a dlažby firem: LASSELSBERGER (série Taurus, Kentaur, Object)
APAVISA (série ROCK)
VIDREPUR (skl. mozaika)
IMOLA (série MICRON)
Stavební chemie: jednosložková izolační hmota Ceresit CL 51,
flexibilní lepicí malty Ceresit CM 17, CM 117, CM 19,
spárovací hmoty Ceresit CE 33 Super, CE 37,
sanitární silikon Ceresit CS 25,
izolační pás Ceresit CL 52
Realizace: Sdružení plzeňských obkladačů s.r.o.

Průhonický Senior club Residence Classis ještě nebyl ani dostavěn, a už se do něj hlásili zájemci až z Basileje. Na hranici Prahy byla totiž během loňského léta dokončena nadstandardně vybavená a velmi útulná rezidence pro osoby důchodového věku, která si nezadá s přepychovým hotelem na dovolenou.

Mezi posledními řemeslníky, kteří opouštěli novotou zářící objekt, byli i obkladači plzeňské společnosti Sdružení plzeňských obkladačů s.r.o., kteří s využitím systémů Ceresit položili bezmála čtyři tisíce metrů čtverečních obkladů a dlažeb na chodbách, v koupelnách, sprchách, kuchyních, na balkonech či v hydroterapeutickém a rehabilitačním centru. Pro seniory vyrostlo v Průhonicích více než šedesát bezbariérových apartmánů, od menších garsoniér až po prostorné 4+1 s možností krbu, vlastního baru či balkonů přístupných hned z několika pokojů. Všechny ubytovací jednotky pak mají vlastní vestavěné kuchyňské linky či ve všech pokojích rozmístěná signalizační tlačítka pro přivolání pomoci. A především pak rozsáhlé zázemí čítající wellness centrum s bazénem, vířivkou, aromaterapiemi, dále restauraci s terasou, salonky až po sál pro menší ples, zimní zahradu, garáže či odpočinkové zóny v zahradě, kde vyrostlo např. i hřiště pro pétanque.

„Je to zařízení pro movitější seniory a tomu odpovídají i použité materiály, je to klasika v noblesnějším stylu,“ hodnotí Pavel Vodička, spolumajitel společnosti Sdružení plzeňských obkladačů s.r.o. „Většinou jsme pokládali italské slinuté dlaždice Micron v různých odstínech zelené a béžové, jednalo se o hladkou i strukturovanou dlažbu, takže výsledný dojem je, že jsme použili ještě více druhů dlažby. Atypické bylo, že místo menších rozměrů jsme v koupelnách lepili podle přání projekční kanceláře velké formáty 30 x 60 cm, což není zrovna pro koupelny obvyklé. Na balkony přišla dlažba série Kentaur a do kuchyní dlažba Taurus s obklady Object.“ V prostoru bazénu je použit materiál 30/60 strukturovaný od firmy APAVISA a samotný bazén je zhotoven z mozaiky 2,5/2,5 od firmy Vidrepur.

hydroizolační hmotou Ceresit CL 51. Hmota je přímo namíchaná v plastové nádobě, kterou stačí pouze otevřít a provést nátěr ve dvou vrstvách,“ říká Pavel Vodička. Po vyschnutí první vrstvy, což je asi 2 hodiny, lze nanášet vrstvu druhou, na kterou lze obkládat po 16 hodinách. „Dilatační spáry, přechody mezi podlahou a stěnou a rohy sprchového koutu jsme utěsňovali vložením izolačního pásu Ceresit CL 52 mezi obě vrstvy izolační stěrky,“ pokračuje Pavel Vodička. K lepení širokého spektra materiálů na podkladech označovaných jako kritické, které jsou vystaveny různým druhům zatížení, a to vlivem vlhkosti, tepla a mechanické zátěže, nabízí Ceresit hned několik flexibilních lepicích malt – Ceresit CM 17, CM 117, CM 18 a CM 19. Jejich nejdůležitější přísadou jsou disperze, které lepicím maltám propůjčují flexibilitu. Takto zušlechtěné lepicí malty umějí překonat pohybové napětí v podkladu, zadržet vlhkost, aby nehrozilo tzv. „spálení cementu“ vlivem jejího rychlého vyschnutí, redukují vlastní pnutí, zabraňují vzniku trhlin a zachovávají vysokou přídržnost. V případě průhonické Residence Classis si SPO vybralo flexibilní lepicí maltu Ceresit CM 117, která je stabilní na svislých plochách a je vhodná i pro jemnou kameninu. „Závěrečné spárování jsme prováděli v interiéru spárovacími hmotami Ceresit CE 33 Super, dodávanými na trh v mnoha barevných odstínech pro spáry do 5 mm. Na terasách a balkonech jsme použili flexibilní spárovací hmotu Ceresit CE 37, spáry od 2 do 15 mm a dilatační spáry jsme vyplňovali sanitárním silikonem Ceresit CS 25,“ dodal Pavel Vodička.

 

Soubory ke stažení