Rodinný dům, Horní Jiřetín

Základní fakta

Objekt: rodinný dům, Horní Jiřetín
Fasádní materiály: zateplovací systém Ceresit,
tenkovrstvá akrylátová omítka Ceresit CT 60 v zrnu 2,5 mm (odstíny Nevada a Dakota),
hydroizolace CL 50 a CL 51,
flexibilní lepidlo CM 17
Dodavatel materiálů: stavebniny N-GLOB s.r.o.

Realizací, která je zároveň ukázkou, co vše má v sortimentu stavební chemie Ceresit, se stal rodinný dům uměleckého kováře v Horním Jiřetíně u Litvínova. Materiály na stavbu dodávala firma N-GLOB s.r.o. z nedalekého Záluží u Litvínova, která podle slov Romana Wagnera sama odebírá od Ceresitu většinu nabízeného sortimentu.

„Naše firma začínala před dvanácti lety zajišťováním služeb pro stavby, jako jsou zemní práce či opravy strojů. Posledních deset let již fungujeme jako klasické stavebniny, které mají ve své nabídce materiály pro hrubou stavbu i dokončovací práce,“ představuje N-GLOB s.r.o. Roman Wagner. První a hned dobré zkušenosti s výrobky Ceresit učinily severočeské stavebniny prostřednictvím lepidel na obklady a dlažby, takže postupně přibraly do sortimentu celé systémy pro pokládku obkladů a dlažby až po spárovací hmoty. A když před třemi roky Henkel ČR vytipovával po republice vhodná místa pro vybudování míchacích center na probarvování omítek a fasádních barev, N-GLOB ihned projevil zájem. „Patříme mezi prvních pět míchacích center Ceresit v republice,“ říká Roman Wagner a pokračuje: „Prodeje omítek a fasádních barev od té doby výrazně stouply, nejžádanější jsou odstíny žluté a oranžové. Fasád na opravu by tady v okolí bylo ještě větší množství, jen v některých obcích se bojí, kam až se rozšíří těžba Mostecké uhelné společnosti, zda jim jejich domy nezbourají, takže zatím s opravami vyčkávají.“

Dva odstíny žluté, světlejší Nevadu i tmavší Dakotu na špalety kolem oken, si zvolil i majitel rodinného domu v nové zástavbě v Horním Jiřetíně. Tenkovrstvá akrylátová omítka Ceresit CT 60 v zrnu 2,5 mm, která je vodoodpudivá a paropropustná, byla poslední a „viditelnou“ vrstvou v použitém kontaktním systému zateplení rovněž od Ceresitu (izolantem byl polystyren). Realizační firma ji aplikovala i na zahradní domek a vinný sklípek, takže celý objekt je barevně sladěn skutečně do detailu. Ostatně i stříšky sloupků v plotě byly vyvedeny ve žluté.

„Neviditelně“ je pak Ceresit přítomen i na dalších místech, ať již v podobě Práškové utěsňující přísady Ceresit CC 92, která byla přidána do betonu na venkovních chodnících, aby z něj vytvořila vodotěsný materiál, tak samozřejmě v interiérech při lepení obkladů a dlažby. „Dodávali jsme na stavbu celé systémy, od stěrek přes hydroizolace CL 50 a CL 52 či flexibilní lepidlo CM 17 až po spárovací hmoty. Dům se prostě stal ukázkou průřezu sortimentem Ceresit,“ dodal na závěr Roman Wagner.

 

Soubory ke stažení