Rezidence Měcholupy

Základní fakta

Objekt: Rezidence Měcholupy
Stavební chemie: Henkel ČR, spol. s r.o.:
flexibilní lepicí malta Ceresit CM 12, silikonový tmel Ceresit CS 25, flexibilní spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic
Realizační firma: Keramika Soukup Praha

Obytný soubor Rezidence Měcholupy se nachází v historickém centru městské části Dolní Měcholupy a jeho autoři – Ing. arch. Luděk Podlipný a Ing. Martin Sladký z ateliéru Podlipný Sladký architekti s.r.o. – v něm nabídli komfortní a energeticky úsporné bydlení. Soubor se skládá ze tří třípodlažních objektů (pracovně označených I, II a III) na společné podnoži podzemního parkoviště a kromě 43 bytových jednotek obsahuje 55 garážových stání a dvě nebytové jednotky. V dispozicích převažují byty s většími výměrami kategorie 3+kk a 4+kk, tedy určené pro rodinné bydlení, doplněné v malé míře byty 2+kk a 1+kk.

V koupelnách a WC, ale i ve společných prostorách a ostatních místnostech bytů, byly použity spárovací hmoty a silikony s recepturou Ceresit MicroProtect systém od firmy Henkel ČR. Dodavatelem stavební chemie Ceresit byla společnost Keramika Soukup Praha. Špičková ochrana proti plísním v koupelnách, kterou spojení spárovacích hmot Ceresit CE 40 Aquastatic a silikonového tmelu Ceresit CS 25 vyniká, tak nyní „pracuje“ i ve prospěch obyvatel Rezidence Měcholupy.