Devátá pražská Potrefená Husa

Základní fakta

Objekt: restaurace Potrefená Husa, Praha – Pankrác
Stavební chemie: samonivelační hmota Thomsit DH maxi, epoxidová penetrace Thomsit R 755
Systém průmyslových podlah Ceresit CF: dvousložková PU samonivelační hmota Ceresit CF 91, vodouředitelný PU nátěr Ceresit CF 97

Pivovar Staropramen ve spolupráci s firmou F&B Concepts buduje koncept značkových restaurací Potrefená husa od roku 1998. Restaurace této značky vyrůstají v centrech měst s počtem obyvatel nad 50.000 a do konce loňského roku jich vzniklo u nás i na Slovensku celkem 18, z toho osm v Praze. Devátá pražská restaurace Potrefená Husa je nově otevřena na Pankráci a i tato restaurace je kromě výborného jídla a pití, atmosféry a servisu charakteristická svým důrazem na moderní design interiéru. Na podlahy této restaurace byly použity produkty ze systému průmyslových podlah Ceresit CF od firmy Henkel ČR.

Nejnovější Potrefená Husa je situována do novostavby, přímo naproti shoppingcentra Arkády Pankrác. Její interiér vychází z konceptu těchto restaurací – i zde najdete příjemnou eleganci, kterou prostoru dodává kombinace zařizovacích prvků a barevnosti podlah i stěn, dekorovaných tapetami s trendy geometrickými vzory. Podlahy kombinují design tmavé průmyslové mozaiky, jíž jsou, ve světlém odstínu, částečně obloženy i stěny, s černou a světle béžovou podlahou, na níž byl použit systém průmyslových podlah Ceresit CF.

Podlahy byly nejprve vystěrkovány samonivelační hmotou Thomsit DH maxi. Poté, co v místnostech byly dokončeny jiné řemeslné práce, byl podklad přebroušen, pečlivě vysát a ošetřen epoxidovou penetrací Thomsit R 755, zasypánou křemičitým pískem frakce 0,3 –0,7 mm. Druhý den bylo přebytečné množství písku vysáto a podklad připraven k samotnému stěrkování. Dvousložkovou PU samonivelační hmotu je potřeba nejdříve pečlivě promíchat (ideálně v nové nádobě) a pak lze přistoupit k samotnému stěrkování. Práce je velice jednoduchá a při dodržení několika zásad ji zvládne každý podlahář. Použitý produkt Ceresit CF 91 snese zátěž až do 5 tun, je velice pružný, takže není nutné přiznávat dilatační spáry a vyrábí se dle přání zákazníka dle vzorníku RA L. Stěrkována byla nejdříve kuchyň a místnost sloužící k mytí nádobí, kde bylo potřeba udělat protiskluznou podlahu. Do těchto prostor byla vybrána antracitově šedá barva, která velice pěkně ladí s kovovými sporáky a dalším vybavení kuchyně. Této barvy bylo docíleno použitím křemičitého písku. Ten lze přidat buď do stěrky, nebo následně do prvního krycího vrchního nátěru. Jako finální vrstva se používají vrchní nátěry Ceresit CF 95, 96 a 97. Zde byl použit, vzhledem k očekávané mechanické i chemické zátěži, nejnovější vodouředitelný PU nátěr CF 97, který je navíc UV odolný a lze jej použít i v exteriéru. Barvu nátěru je praktické použít stejného RA L zařazení jako stěrku, celkový vzhled si lze navíc vybrat ze tří stupňů lesku – mat, polomat a lesk. Do restaurace byla použita béžová barva, která vytvořila kontrast k černému stropu i tmavé průmyslové mozaice, vnesla do místností světlo a dotvořila příjemný pocit z celého prostoru.

 

Soubory ke stažení