Central Park Praha - Exkluzivní čtvrť na pražské Parukářce

Základní fakta

Objekt: Central Park Praha
Stavební chemie: Henkel ČR, spol. s r.o.:
  • samonivelační podlahová hmota CN 69
  • základní hloubková penetrace CT 17
  • dvousložkové utěsnění Ceresit CL 50
  • izolační páska CL 52
  • lepidla na obklady a dlažbu CM 11, CM 12
  • spárovací hmoty CE 40 Aquastatic, CE 43 Grand´Elit, CE 33 Super
  • sanitární silikon CS 25
Realizační firma: Keramika Knap, s.r.o.

Na rozhraní Žižkova a Vinohrad, na kopci s krásným výhledem na město a Pražský hrad, v těsném sousedství parku Parukářka, se zrodila nová čtvrť – Central Park Praha. U nás v současné době největší rezidenční projekt, který spojuje výhody života ve městě s klidem vlastního parku a pohodlím, byl dokončen v závěru roku 2009. Investorem a developerem projektu je realitní fond CEE Property Development Portfolio B.V. a generálním dodavatelem česká stavební společnost Geosan Group a.s.

Rezidenční projekt Central Park Praha naplňuje ideál bydlení ve vlastním domě v zeleni, a přesto v centru velkoměsta. Je spojen s deseti hektary parku Parukářka, a tak poskytuje veškeré zázemí pro klidný život. Projekt navrhli architekti z ateliéru A69, kteří vyhráli v mezinárodní soutěži nad renomovanými světovými firmami. Na projektu je znát ekologický přístup, ohleduplnost k okolí, vysoká kvalita exteriérů a interiérů. Promyšlená koncepce čtvrti kombinuje bydlení v terasových a věžových domech umístěných ve svahu a poskládaných kolem nového centrálního parku tak, že tvoří bezpečný areál o rozloze šesti hektarů. Největší důraz se klade na zachování soukromí obyvatel a individualitu každé bytové jednotky.

K dispozici jsou studia od velikosti 40 m² až po pětipokojové byty o 150 m². V nabídce jsou i mezonetové či terasovité vila domy s vlastními vstupy a garážemi. Skutečně exkluzivní variantou jsou rezidence Penthouse, které zabírají celé poslední nebo předposlední patro o výměře 450 m². V domech je i dvacet Junior Penthousů, rezidencí na polovině patra o výměře 170 m² obytné plochy a s 50 m² terasy. Čtrnáct originálně řešených rezidencí má 170 m² obytné plochy, často jsou navržené jako mezonety se střešní terasou až 80 m².

Ve všech obytných prostorech byly použity výběrové materiály, které jsou patrné na každém kroku: luxusní dešťová sprcha, italská keramika v zenovém stylu, dlažby v bytech i na terasách, lepené dřevěné parkety v široké škále odstínů a další detaily, které tvoří z interiéru nadčasový, elegantní prostor.

Dlažby v bytech, na chodbách, schodištích i na balkonech a terasách si vzala za úkol firma Keramika Knap, s.r.o. Její pracovníci zde realizovali na 4000 m² keramických povrchů a obkládali také šest desítek koupelen. Při práci používali stavební chemii Ceresit a podle slov majitele firmy Miroslava Knapa se jí zde spotřebovalo úctyhodné množství. Jen pro představu, nejvíc bylo lepidla, a to takové množství, které by na stavbu musel dovézt celý jeden kamion.