BALERIEPARK v Praze v Modřanech

Základní fakta

Objekt: bytové domy BelariePark, Praha 4-Modřany
Stavební chemie: Henkel ČR, spol. s r.o.:
  • hloubkový penetrační nátěr Ceresit CT 17 pro ošetření podkladů před lepením obkladových materiálů, nanesení povrchových vrstev a vyrovnávacích hmot;
  • elastická těsnicí hmota pod keramické obklady a dlažbu v interiéru CL 51;
  • tenkovrstvá lepicí malta pro lepení obkladů a dlažeb na stabilních podkladech Ceresit CM 11;
  • tenkovrstvá flexibilní lepicí malta Elastic pro lepení obkladů a dlažeb na kritických podkladech Ceresit CM 12;
  • flexibilní spárovací hmota se zvýšenou odolností Ceresit CE 40 AQUASTATIC;
  • sanitární silikon CS 25.
Realizační firma: Sdružení plzeňských obkladačů s.r.o.

Areál BelariePark s 313 byty vyrostl v Modřanech na místě nevyužitého továrního areálu Nestlé (bývalá továrna na čokoládu Orion) a do dubna 2009 na něm pracovala i společnost SPO Plzeň, která obkládala více než 300 zdejších bytů.

BelariePark nabídl svým obyvatelům komfortní bydlení v bytech 1+kk až 3+kk a kromě vysokého standardu bytů také příjemnou lokalitu, která poskytuje atraktivní bydlení v otevřeném prostoru širokého údolí. Developerem projektu bytových domů byla akciová společnost České nemovitosti (člen realitní skupiny Sekyra Group), investorem firma PENTADOM ze stejné realitní skupiny.

Z bytů je vidět panoráma zalesněných vrcholů na západě, vilová zástavba na východě a přes Modřanský les, chuchelské závodiště až po okolí Berounky. V bezprostřední blízkosti areálu se nachází řada sportovišť v přírodním prostředí, např. golfové hřiště, tenisové kurty, fitnesscentrum. K oblíbeným vycházkám patří také nedaleká přírodní chráněná oblast Modřanská rokle. Občanskou vybavenost poskytuje nedaleké centrum starých Modřan se širokou sítí obchodů, školami, poštou, poliklinikou, různými službami apod.