Podívejte se na Fibre Force video!

Oblasti použití


kritické podklady (terasy)

viditelná vlákna

pro podlahová vytápění


na balkony a terasy


obklad na obklad (CM 16 a CM 17)

pro velké formáty


rychlejší vytvrzení (pouze CM 17)

Ceresit Fibre Force - how it works


Fibre Force - Jak to funguje?

Tato inovativní technologie založená na vláknech, poskytuje mimořádnou pevnost a flexibilitu. Polymery v lepidlech Ceresit na obklady a dlažby vytvářejí zpevněnou zónu, která upevňuje vazbu lepidla s dlaždicí nebo obkladem a pomáhá dlouhodobě udržovat polymerovou matrici.

Při instalaci obkladu nebo dlažby se pod dlaždicí či obkladem vytvoří díky tlaku, který je vyvíjen při přitlačení dlaždice nebo obkladu na požadované místo, tenká vrstva s jemnými částicemi pojiva, polymerními částicemi a nyní i s vlákny. Vlákna udržují stabilitu filmu v průběhu let, jelikož bez nich by se film po vyschnutí zmenšil a ztratil by svou sílu.

Díky novému řešení založenému na vláknech můžete dosáhnout dlouhodobého účinku i v těch nejnáročnějších a nejkritičtějších oblastech.

 

Po aplikaci lepidla na obklady a dlažbu mikrostruktura cementu pomalu vylučuje vodu, dokud nezůstane určitá zbytková vlhkost. Tento proces může trvat několik let. Toto neustálé smršťování vytváří napětí, které by v nejhorším případě mohlo způsobit odpadnutí dlaždice.

Polymery ve flexibilních lepidlech na obklady a dlažbu Ceresit posilují strukturu cementové matrice a garantují dobré chemické lepicí vlažnosti – dokonce i na kritických podkladech působí jako flexibilní pojivo mezi dlaždicí a pokladem

Ceresit vyvinul kompletní sortiment flexibilních lepidel na obklady a dlažby s technologií Fibre Force. Použití nových produktů s technologií Fibre Force Vám poskytne výhody jako je zvýšení síly, snížení absorpce vody, lepší prostorovou stabilitu a dlouhotrvající trvanlivost v průběhu let.

  • Vytváří zesílenou vrstvu mezi obkladem nebo dlaždicí a podkladem
  • Dlouhodobě zabrnuje rozpadnutí polymerové matrice


Přehled produktů


Reference


Bezpečné pro vaše zdraví

Vlákna používaná v celém sortimentu lepidel na obklady dlažbu Ceresit Flexible (CM 12 PLUS, CM 16, CM 17 a CM 22) splňují kritéria Poznámek Q a R (část 1.1.3, Příloha VI Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008). Tento druh vláken Evropskou komisí není klasifikován jako karcinogenní.

Používání vláken u lepidel na obklady dlažbu Ceresit Flexible neovlivňuje klasifikaci a značení těchto výrobků a nemění současné preventivní opatření či kontrolní mechanismy doporučené při jejich manipulaci a aplikaci.

Výše uvedená tvrzení jednoznačně potvrzují, že vlákna používaná u lepidel na obklady a dlažbu Ceresit Flexible jsou celkově neškodná při dodržování stejných bezpečnostních pokynů jako u výrobků bez vláken.


Co je EC1 certifikát?

EMICODE je mezinárodně uznávaný kvalitativní standard pro produkty s nízkými emisemi. EC 1 PLUS znamená, že produkt má nejnižší možné emise. Čím nižší podíl emisí, tím méně kontaminované pracovní prostředí a ovzduší v uzavřených prostorách.

 

VÍCE