Romantický příběh

Styl nejcitlivější, spjatý s bohémským životním stylem. Jemné barvy, křehké odstíny a delikátní design byly stvořeny proto, aby zdůraznily romantického ducha budovy. Styl reprezentován ornamenty a bohatou komplexní výzdobou se pojí s přírodou a světem květů. Připomíná krásu rozkvetlých třešňových sadů a jemnost pupenů růží.

Patří sem tóny s nízkou sytostí ze všech skupin Colours of Nature. Odstíny s nízkou sytostí ze Základního typu působí mírumilovně a klidně, ale zato sofistikovaně a důmyslně. Hlavní roli zde mají odstíny ze skupiny EARTH (země) reprezentované béžovými a šedými barvami z linie Yutacan a Catalonia, stejně tak i zlatohnědými tóny z linie Madeira a Columbia. Skupina FOREST (les) je zastoupená zelenými tóny Papua a Borneo. Bledé, jemné barvy z tohoto stylu vytvářejí světlý až průhledný dojem a často se označují jako ženské.

Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Romantický příběh patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Láska k přírodě a Urbanistický půvab.