Městská krajina

Tento styl se hodí do prostředí, kde se vyžaduje formálnost a soustředění. Pro jeho jednoduché geometrické linie vyhrává v místech s nadčasovým a klasickým designem. Ačkoliv jde o formální a urbanistický koncept, se svými bohatými tóny zelených a zemitých barev je také spojen s přírodou. Základní inspirací je scenérie Divokého západu a mystické tvary pohoří a útesů přenesené do architektonických tvarů a prvků.

Dotek přírody je zdůrazněný právě při výběru barev ze tří barevných skupin Colours of Nature, SAND (písek), FOREST (les) a WATER (voda). Skupina SAND je zastoupená zejména barvenými liniemi Crete, California a Dakota. Skupina FOREST je tvořena šťavnatými odstíny z linie Celebes a skupina WATER ledovými tóny Arcitc. Celá tato scenérie je doplněna zemitými tóny z linie Mexico, Gomera a Cappadoccia. Jasné barvy Krémového, Jemného a Svěžího typu vytvářejí pocit prostoru a světla. Pro svůj silný, statický charakter a ostré prvky se tento styl vyjímá zejména na moderních rodinných či bytových domech.

Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Městská krajina patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Kreativní vlny a Země tvarů.