Řešení pro speciální formáty a podklady

Ve světě obkladů a dlažeb můžete najít vhodné řešení pro téměř každý vkus nebo funkční požadavek: od stylových velkoformátových designových obkladů a dlažby z přírodního kamene a mramoru, přes barevné skleněné mozaiky až po extrémně tenké keramické desky. Je důležité stanovit v předstihu požadavky, aby bylo možné vhodným způsobem připravit povrch a vybrat vhodné lepidlo na obklady a dlažby, spárovací hmotu a způsob kladení. Ceresit vám poskytne velmi kvalitní produkty pro jakékoliv speciální řešení.

Lepení velkoformátových obkladů a dlažeb

Podle nejnovějších designových trendů jsou velmi oblíbené velkoformátové obklady a dlažby. Při jejich pokládce je nutné know-how a použití speciálních technik (metoda „buttering-floating“, čili nanášení lepidla na podklad i dlažbu), jakož i flexibilní lepidla, která zaručí, že se lepidlo pod obklady a dlažbou roztáhne bez vzniku otvorů (90% výplň lůžka).

 

Lepení přírodního kamene

Na pokládání přírodního kamene / mramoru jsou potřebná speciální rychle tvrdnoucí (bílá) lepidla a spárovací hmoty. Aby byly choulostivé materiály chráněny před vznikem výkvětů a skvrn, používejte pouze lepidla, která byla speciálně vyrobena pro tento účel.

 

Lepení tenkých porcelánových obkladů a dlažeb

Tenké porcelánové obklady a dlažby se využívají v okrajových segmentech, kde obkládání nebo dláždění s klasickými deskami není možné nebo je náročné (renovace apod.). Vyžadováno je také speciální know-how v oblasti vyrovnávání povrchu a technik aplikace.

 

Lepení na existující obklad nebo dlažbu

Aby nedošlo k narušení tuhého podkladu a pro úsporu času, je obvyklé při rekonstrukcích lepit obklady a dlažby na již existující staré obklady a dlažby. K tomuto účelu je třeba posouzení a speciální ošetření podkladu a vhodné flexibilní lepidlo na obklady a dlažby, aby byla zajištěna dostatečná adheze a dlouhotrvající výsledek.