Systémy podlahového vytápění

Systémy podlahového vytápění jsou dnes oblíbené jako nikdy předtím. Vyhřívané podlahy jsou energeticky účinné řešení a zároveň vytvářejí příjemné teplo a útulné prostředí. V kombinaci s keramickou dlažbou nebo s dlažbou z přírodního kamene je možné dosáhnout úsporu energie až 30 %, a to díky optimální tepelné vodivosti keramických podlah. Ceresit ovšem nabízí lepidla a spárovací hmoty v dokonale sladěném systému pro různé formy instalací podlahového vytápění. 

1. krok

Příprava podkladu

Při instalaci systému plošného vytápění pod dlažbou je nutné dodržovat normy a pokyny v každém pracovním kroku. Pracovník, který následně instaluje dlažbu, musí mít odborné znalosti a musí zkontrolovat, zda byla příprava správně realizována (protokolární odzkoušení topného systému), a také musí zjistit, zda je potěr dostatečně suchý (metoda CM).

 

2. krok

Obklady a dlažby

Z důvodu tepelného namáhání je pohyb podkladu větší než u běžných potěrů. Proto je velmi důležité použít pružné lepidlo na dlažbu a flexibilní spárovací hmotu. Ceresit nabízí kvalitní lepidlo a spárovací hmotu s obsahem speciálních polymerů, které se doporučuje zejména pro podlahové vytápění.